Skip to content

Shërbimi për klient: 048 55 22 22

Posta falas për të gjitha porositë në kosovë

News

PSE SHEA BUTTER ËSHTË I MREKULLUESHËM?

by Zaga Kosova 08 Jan 2024

Përse gjalpi Shea është kaq i mrekullueshëm nga bebet deri në moshën e thyer ?

Venova Shea butter ka origjine nga Afrika perëndimore dhe është 100% organike pa asnje ndërhyrje kimike, Gjalpi Shea nxirret nga pema Shea dhe është produkt natyral që trajton problemet që lidhen me lëkurën dhe flokët.

 

Te mirat e gjalpit Shea per lekuren:

  • Parandalon dhe riparon rrudhat
  • Mbrojtës nga dielli
  • Stimulues në prodhim të kolagjenit
  • Ndihmon në forcimin e lëkurës
  • Rigjenerus i lëkurës
  • Ndihmon kundër djegieve
  • Shërim/relaksim të muskujve
  • Efikas kundër pickimit të insekteve
  • Perdoret per trajtim të Ekzemës dhe Psoriazës

 

Hidraton lëkuren e thate

Gjalpi Shea është një hidratues perfekt për trupin dhe fytyrën. Permbajtja yndyrore e bën që të ketë veti zbutëse .

Gjalpi Shea ruan lagështinë në lekurë dhe e mban atë të hidratuar për një kohë të gjatë. Kur lekura është e thatë dhe e dehidratuar bëhet e ashpër dhe me luspa. Madje, disa zona të trupit mund të krijojne të çara në lekurë nga tharja. Gjalpi Shea e ushqen lëkuren me përmbajtjën e tij yndyrore, dhe në një kohë shumë të shkurte të çarat do të mbyllen e luspat do të largohen duke krijuar një lëkure të lëmuar

Mund të zbuse lëkuren në duar dhe këmbë. Ajo që është shumë specifike për Shea Butter është që deperton në lekurë me lehtësi pa i bllokuar poret.

 

Trajton aknet dhe njollat

Gjalpi Shea është i njohur për vetitë e tij shëruese, që mund të shpjegohet për shkak të prezencës të shumë acideve yndyrore dhe steroleve bimore si oleik, palmitik, stearik dhe linolenike.

Venova Shea butter duke qenë 100% organik dhe natyral është shumë efektiv në kurimin e puçrrave, reniës së lëkures nga dielli, shenjave (nga shtatzania), djegieve, kafshimeve nga insektet, akneve etj.

 

Ulë pezmanitimin e lëkures

 

Gjalpi Shea ka në përbërje 5 acide te ndryshme dhe si rezultat shfaq veti anti-pezmatuese. Kjo veti e bënë Venova Shea Butter të dobishëm për përmiresimin e gjendjes së lëkures. Djegiet nga dielli, prerjet dhe gërvishtjet mund të kurohen duke përdorur gjalpën Shea.

 

 

Kunder rrudhave

Gjalpi Shea konsiderohet si një nga agjentet më të mirë kundër plakjës së lëkurës. Stimulon prodhimin e kolagjenit, proteinës rinuese në lëkurë.

Vitaminat A dhe E të gjendura në gjalpën Shea e mbajnë lëkurën të butë, të ushqyer dhe me shkëlqim. Nëse përdoret rregullisht, redukton rrudhat dhe gjithashtu shmang formimin e rrudhave dhe vijave të parakohshme në fytyrë. Efekti i gjalpes kundër plakjës mund të shpjegohet nga aftësia për të rritur qarkullimin në lëkurë dhe rigjenerimin e qelizave.

Vitaminat A dhe E gjithashtu kan efekt antioksidues


Kujdes superior ndaj buzëve

Gjalpi Shea absorbohet lehtesisht, siguron lëndë ushqyese dhe lagështi për të cilat buzët kanë nevojë gjatë periudhes së ftohte të vitit dhe kushteve të thata të motit. e sidomos për motin e thatë që mbizotëron në Kosovë. Vepron si nje zbutës perfekt për buzët dhe është gjithashtu efektiv per trajtimin e buzëve të thara dhe te çara. Pasi përdoret, krijon një barriere dhe e ruan lagështine në lëkurë.

 

Bleje tani ne Zaga.al 

💝 Shea Butter (Gjalpi Shea)
💝 Per vetem 14.99 €
🛍️ Porosit online tani 

🚚 Transporti falas kudo në Kosovë
📨 Dergohet brenda 24 oreve

💬 +383 48 55 22 22 (Viber / Whatsapp)
#Zaga - Dyqani me i mire ne doren tuaj

Prev Post
Next Post

Thanks for subscribing!

This email has been registered!

Shop the look

Choose Options

Edit Option
Back In Stock Notification
Compare
Product SKUDescription Collection Availability Product Type Other Details
this is just a warning
Shopping Cart
0 items